TADY JSOU NĚJAKÉ RADY A TRIKY!
 
Vše je z vlastních zkušeností, žádné vědecké poznatky od vývojářů hry Gotcha .

Zbraně: mnozí hráči Gotchy používají zbraň HPR7. Gotcha je velmi rychlá hra a se sniperem moc šancí nemáte. HPR7 má špatné zaměřování při běhu a vůbec pohybu, při střílení se snažíte nedržet Shift pro běh. Její výhody jsou rychlost střelby a hlavně obsah zásobníku. Při hře je dost často znát špatná odezva - ping a na nějaké přesné míření čas není, pokud někdo necampuje. Další hodně používaná zbraň je Flame 48. Ta je pravým opakem HPR7. Zaměřovací terč se při běhu prakticky nehne ale zásobník a dobíjení je horší, navíc vystřelí najednou pouze 12 ran, pak musíte opět zmáčknout spoušť. Někomu tato zbraň vyhovuje více - záleží také na zvolené mapě a taktice hráče.

Sekundární zbraně: tu kterou máte pokud vám dojdou kuličky v primární zbrani. Většinou používejte tu co má nejrychlejší střelbu a největší zásobník.

Granáty: tak tady je třeba si co nejvhodněji nastavit ovládání pro jejich vrhání - nejlépe scrolovací kolečko na myši a pak už jen trénovat jejich házení.

Taktika: opět záleží na mapě a také na tipu hry.

U FE - vlajky je asi nejlepší aby jeden hlídal vlajku a zbytek šel pro tu soupeřovu ale většinou se hraje jen na eliminaci (všechny soupeře postřílet).

TKTK - zabití krále, korunu by měl mít ten nejlepší z clanu aby toho co nejvíce ustál a ostatní ho brání co můžou.

TDM - team deathmatch, tak tady se stříli co se hne a čím více tím lépe.
 
 
 
Lagování: špatný ping. Hru by měl zakládat pokud možno někdo s co nejrychlejší rychlostí uploadu. Vypnout icq, skype, stahování dat atd. Ping zjistítě když při hře stisknete F11 a napíšete ping a stisknete enter, a čim menší čislo tím lépe.